parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Фото-звіт КМ-2016: truly B2B – це про ідейне лідерство

Ідея проводити власні конференції з маркетингу В2В в рамках спільноти B2B Ukraine походить від майже повної відсутності в Україні масштабних заходів по маркетингу для середніх та великих підприємств В2В. І де все-ж смисли та зміст перемагали б дешевий маркетинговий популізм у вигляді самореклами та піару, який ми й досі масово бачимо на заходах, що організують колеги з В2С. Судячи по відгукам учасникам 2-ї конференції «контент-маркетинг В2В» нам це вдалось.
Цей перший фото-звіт ми також коментуємо з точки зору важливих смислів та ідей, що прозвучали 16 листопада – їх дійсно було багато. Тема ідейного лідерства була головною на цій конференції.
Перша відмінність наших конференцій по В2В – ґрунтовний підхід до оцінки стану прикладної області, – в даному випадку контент-маркетингу В2В в Україні. B2B Ray та Міжнародна Маркетингова Група (ММГ) вдруге видають аналітичний звіт, де представлені результати опитування, оцінки та інтерв’ю спікерів, кращі кейси, посилання на інші звіти та білі книги B2B Ukraine. На фото нижче Дмитро Роденко, СЕО ММГ коментує результати опитування вказуючи – «найбільші розриви – саме у виробництві найбільш цінного контенту, що демонструє ідейне лідерство».

Водночас коментуючи ситуацію навколо кількості респондентів в опитуванні, пара B2B Ray-ММГ відмічає низьку активність В2В секторів. Олександр Юрчак, директор B2B Ray парирує питання з аудиторії щодо кількості респондентів – «а скільки з вас самих відповіли на це опитування?» (таких виявилось 10%). Очевидно, що коли маркетологи В2В нарікають на низьке залучення своєї ЦА, вони самі не є активними у вирішенні важливих для спільноти завдань.

Наступний інсайт, що стосується оцінки нашого стану контент-маркетингу – це про розуміння ідейного лідерства. Головна відмінність контенту, як засобу для піару (чи інших тактик маркетингу) від контенту, що є основою ідейного лідерства – саме в точці відліку. На фото Олександр Юрчак акцентує – більшість маркетологів ще й досі в основу контенту закладають само-центровані принципи («Купи мене, Візьми мене – і вже зараз») – клієнтами тут «і не пахне».

Наступна пара MDEM-DAMEN «порвала» уявлення багатьох про те, де знаходяться кращі представники українських компаній в області КМ. За 4 роки команда з Миколаєва вийшла на високий, міжнародний рівень в контент- та діджитал-маркетингу в судобудуванні. Важливу роль в цьому зіграли голландські інвестиції в команду – на фото попереду Бьерн Сметс (DAMEN), за ним Олена Жукова (CЕO MDEM).

Приємна несподіванка та хороший сигнал для наших конференцій – команда з Миколаєва приїхала майже в повному складі (9 чол). Фото з нею – честь і для представників клубу B2B Ukraine.
Можливо так потрібно діяти й іншим великим компаніям – подібні конференції реально дають потужний імпульс для розвитку спеціалістів, – і не тільки молодих. Хоча тут же виникає питання – чому подібних прикладів було так мало серед вітчизняних промислових компаній?

Станіслав Шум (СЕО TopLead) швидко завоював серця та думки багатьох учасників конференції, підтверджуючи головну тезу та відмінність В2В – «це все про майстерність». Не може бути ні якісних продуктів, ні якісного контенту без справжньої експертизи, справжньої майстерності. Майстерність TopLead – перш за все в створенні візуального контенту та аналітиці даних. Й кількість українських В2В компаній, що є клієнтами TopLead щороку зростає.

Наталя Карло, СМО Terrasoft мабуть не очікувала такої кількості запитань на стику «контент-лідогенерація». Досвід Terrasoft в управлінні лійкою продажу та конверсіями в В2В сегментах є кращим в бенчмаркингових порівняннях B2B Ukraine на території СНД. І ми вже багато разів відмічали – знання цього досвіду та його поширення, – недостатні для широких сегментів В2В. Реакція нашої аудиторії цілком підтвердили цей висновок. Можливо саме тому ми й були цього разу на майданчику Terrasoft. Ну і власне, можливостей налагодити контакт з представниками лідера ринку CRM на цій конференції було більш ніж достатньо.

Панельні дискусії – норма сьогодні для конференцій. Але їх якість напряму залежить від експертності учасників. Нам повезло – в нас було досить класних СЕО з інжинірингу, гуру вітчизняного маркетингу, а також професійних журналістів, що тепер працюють в В2В. Олена Жукова (CEO MDEM), Станіслав Шум (СЕО TopLead), Михайло Крикунов (декан КБШ), Катерина Єрошина (главред MadCats) разом були ідеальним складом, щоб дискутувати тему «популізму» в маркетингу.

Рік тому у висновках 1-ої конференції ми відмітили, що справжній контент має акцентувати не тільки на УТП чи перевагах, – вивід зі статус-кво персони покупця базується перш за все на так званих «больових точках» (pain points). І рік тому в нас це не звучало – кейсів прикладів не було. І ось Ольга Корнева надає сьогодні свою історію, свій шлях до розуміння pain points – доступно, компетентно й на основі реальної компанії з промислового сегменту.

Виступ Сергія Власова (СМО Home Systems) «як створити контент-маркетинг з нуля» був дуже важливим для нас та багатьох з нашої аудиторії. Адже не секрет, що в малому та середньому бізнесі спроби швидко запустити контент-маркетинг не є успішними. Сергію та його колегам це вдалось.

Ще один яскравий приклад «выноса мозгов» (подібні фрази часто звучали) та ідейного лідерства – це Максим Гербут, СЕО PassivDom. Фото нижче не передає настрою учасників під час виступу Максима. Історія PassivDom про створення енергоефективних будинків нового покоління, неймовірно швидка розкрутка бізнесу на ринку є черговим доказом «класики жанру» – світ змінюють проривні ідеї. І класний контент – це про ідеї. А справа від Максима – людина що керує всіма комунікаціями та контентом в PassivDom – Марія Сорокіна.

І ще одне фото, що демонструє важливість залучення перших осіб та експертів і людей що вміють це робити. Катерина Решетило з Одеси (на фото нижче по центру), контент-менеджер в Greenice в оточенні 2-х співзасновників компанії. Приємно, що ми з Катериною починали в Одесі тему контент-маркетингу ще в 2012. Й першими відвідувачами семінарів по КМ була команда MDEM.
Ці 2 приклади показові. Якщо «контент – це пальне машини лідів» – то без співпраці контент-менеджерів з експертами, з першими особами ця машина не запрацює.

Особливість наших конференцій – це також залучення наших партнерів та кращих експертів В2В з різних ринків. На фото – експерт клубу B2B Ukraine, Валерій Пожидаєв, директор SellClones – одного з кращих на нашому ринку в консультаційних та тренінгових послугах в продажах В2В. Валерій прекрасно розуміє важливість контенту і в себе вони постійно над цим працюють.

З Альоною Романовською, директором фармацевтичної асоціації Lege Artis у нас давнє партнерство відразу по декільком темам, що об’єднують Фарму з В2В. Це і продуктовий менеджмент, і управління досвідом, і мульти-канальний маркетинг і, звичайно, – контент-маркетинг. В чомусь обидві галузі вирішують однакові проблеми. Й ми першими вводили Фарму в тему контент-маркетингу в 2013 році й регулярно робимо це в школі продуктового маркетингу. Очевидно, що Фарма сьогодні теж вже дозріла до подібних конференцій з контент-маркетингу.

Ідейне лідерство неможливе без носіїв цих ідей – перших осіб та експертів. І з цим в В2В ще є великі проблеми в багатьох бізнесах, – керівники чи продуктові експерти «ховаються», вони не є публічними, або ж не можуть видавати ідеї, «ще ведуть та надихають». Ми говорили про це на конференції. Й водночас ми демонстрували «як треба» живими прикладами – експертність, оригінальні ідеї, харизма, яскраві персональні якості присутні всім нашим доповідачам. На фото – інтерв’ю дає Михайло Крикунов, декан Київської бізнес-школи, засновник багатьох навчальних та бізнес проектів в Україні.

В2В Ukraine розпочав цього року дискусію про професійні стандарти В2В. Але неможливо говорити про стандарти освіти, про профіль навичок- компетенцій майбутніх спеціалістів без залучення провідних кафедр наших ВНЗ. На фото – команда викладачів та студентів кафедри промислового менеджменту та маркетингу НТТУ КПІ.

Вистачало на конференції й великих компаній, що розпочали серйозні зміни на шляху нового маркетингу В2В. Зокрема, компанія Bosch тісно співпрацює з нашим клубом та його експертами вже чимало років. На фото – Олександр Мурзін, СМО Bosch Buderus. «Почерпнув багато цього разу», – каже Олександр. – «є над чим працювати». )

Інша спільнота, що була широко представлена на конференції – це Асоціація підприємств промислової автоматизації (АППАУ). На фото члени АППАУ – Олег Кисилевський (СЕО Kaeser Kompressoren, зліва), та керівник навчального центру «Festo-Didactic Україна» Євген Риженко. Головна мета яку ставить АППАУ в залученні своїх членів до цієї конференції – значно покращити рівень контенту та просування сучасних технологій як «Індустрія 4.0» в наступному році.

Отже, до всіх вищевказаних важливих ідей про справжній контент – як залучення, здатність впливати та орієнтувати, наявність експертизи тощо – конференція також продемонструвала дух спільноти, людей, що реально близькі не тільки професійно, а й в плані багатьох цінностей.
Ну і на завершення – в якість контенту прийнято включати критерій унікальності, оригінальності. І нашому випадку ми говоримо, що справжній, оригінальний контент неможливий без досконалого володіння мовою. Можливо, один з кращих відгуків що ми отримали на цій конференції було «дякую вам за українську, – я отримала справжню насолоду». Ну а хіба може бути B2B Ukraine без української? ) З року в рік кількість україномовного контенту в нас збільшується, – і це також наша відмінність.
Перепрошуємо також в наших шановних спікерів та учасників за відсутність фото наприкінці конференції. Там головними акторами на нашій сцені були Люся Новак (СМО Interpipe), Марина Тропак ( CMO Danfoss Ltd) та Сергій Власов (Home Systems). Його кінцівка була дуже цікавою – особливо в частині 2-ої панельної дискусії де ми почали обговорювати тему «яким має бути сучасний контент та які нові навички-компетенції мають формувати в себе організації В2В».
Детальний аналітичний звіт про це, головні висновки конференції – на наступному тижні.
П.С. насамкінець дякуємо ще одному партнеру який де-факто присутній на всіх фото – вони зроблені Дарією Ярош, фотографом Technologies Company Development Centre, наших партнерів з ІТ сектору,- що представлений нашими партнерами Віта Кравчук та Євген Саранцов.
Подібні публікації
Звіт 1-ої конференції з контент-маркетингу
Лучшие кейсы и примеры по сложным видам В2В
Content marketing Benchmarking report UK 2015

Добавить комментарий