parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

8 маркетингових інсайтів – передбачень на 2013 рік і надалі

8 маркетингових інсайтів – передбачень на 2013 рік і надалі

Памела Воган

У 2012 році світ маркетингу зазнав істотних змін. Ми побачили зростання соціального Інтернет-сервісу «Pinterest», агресивні політичні рекламні війни, ріст кількості користувачів Facebook до 1 мільярду і те, як один корейський співак досяг феноменального успіху завдяки YouTube … Так що ж нас чекає у 2013?

У новому вайт-пейпе «20 маркетингових трендів і передбачень на 2013 і далі» ми зібрали найбільш істотні передбачення, залучившись підтримкою галузевих експертів і лідерів думок. 8 із них розміщено нижче. Якщо бажаєте дізнатись, які інші 12 тенденцій будуть визначати розвиток маркетингу у 2013, – завантажуйте повну версію на сайті компанії «HubSpot».

Передбачення №1: Соціальні медіа і контент-маркетинг будуть мати вагомий вплив на SEO

В останні роки ефективна SEO-оптимізація проявила себе глибоким знанням тонкощів торгівлі. Проте SEO-оптимізація у майбутньому буде значно менше пов’язана із застосуванням H1-тегів у заголовках і підбором правильних ключових слів на сторінці. Головне – це створення унікального і якісного контенту, який читають і яким ділиться.

«В останні півтора десятиліття маркетологи розглядали SEO, соціальні медіа, і контент-маркетинг як окремі складові. Проте зараз це втрачає свою актуальність. Протягом останніх 2 років спостерігалася поява тісного зв’язку між контентом, соціальними медіа і пошуковими системами, що посилювався швидкими темпами за рахунок інновацій у роботі пошукових систем і появою впливу на розміщення у пошуковій видачі кількості перепостів у соціальних медіа. У 2013 році успішні маркетологи почнуть розглядати і застосовувати ці канали не окремо, а як єдине ціле», – говорить Ренд Фішкін, SEOmoz.

В цілому, SEO-оптимізація буде все менш направлена на оптимізацію окремих сторінок. Фокус зміститься, як говорить Ренд Фішкін, на формування цілісної та ефективної стратегії, що враховує взаємодію контенту з пошуковими системами і соціальними медіа.

Передбачення №2: E-mail буде існувати і в майбутньому

Ні, email ще не втратив свою популярність. Це не трапиться і у 2013 році. Email залишається важливим компонентом засобів маркетингу, проте зміняться способи його застосування. Маркетингові розсилки стануть менш масовими і натомість – більш персоналізованими, релевантними і сегментованими, базуючись на даних, одержаних в режимі реального часу. Це призведе до зростання важливості здійснення розсилок лише по базі реальних підписантів компанії, а покупка баз даних поступово виходитиме з практики компаній.

«Різка зміна акцентів на користь індивідуалізованого маркетингу призведе до того, що у 2013 році маркетингові еmail-кампанії стануть сегментованими, направленими на доставку найбільш релевантного контенту, адаптованого під потреби одержувачів. Всі ми переслідуємо «Святий Грааль» онлайн-маркетингу: ліди, готові до здійснення покупки. Можливість сегментувати email-розсилки та персоналізувати контент допоможе підвищити ефект від кожного листа, а подальшому – забезпечить вирощування більш кваліфікованих лідів», – говорить Джон Воніні, контент-маркетинг менеджер, IMPACT Branding & Design.

Передбачення №3: Маркетинг стане більш відповідальним за одержання доходів

Згідно з результатами останніх досліджень Fournaise Marketing Group 73 % генеральних директорів компаній не вірять в те, що маркетинг забезпечує зростання попиту та доходів компанії. У 2013 році все почне змінюватися. Маркетинг буде відігравати більш важливу роль у генерації доходів компанії. Результати маркетингової діяльності будуть вимірюватись не лише розміром трафіку і кількістю згенерованих лідів. В подальшому процес оцінки результатів маркетингу буде оптимізовано з метою визначення безпосередньо його впливу на зростання продажів компанії. Для цього будуть змінені ключові показники ефективності маркетингу (KPI). І крім того, маркетологи почнуть застосовувати засоби та технології вхідного маркетингу (inbound marketing) з метою генерування попиту та досягнення поставлених цілей по забезпеченню рівня доходу.

«Для директорів з маркетингу – це свого роду виклик. СЕО будуть приділяти більше уваги впливу маркетингу на генерацію доходу і будуть збільшувати їх відповідальність за цю функцію. З цією метою будуть змінені показники ефективності маркетингу. Зокрема, ми вже бачимо зсув в напрямку до детального планування лідів, що приймаються продажами і які, таким чином, набагато більше вирівняні з цілями продажу», – говорить Олександр Грег, генеральний директор, Sales Benchmark Index (SBI).

Передбачення №4: Стає пріоритетним вхідний маркетинг, але не просто автоматизація маркетингу

Всього лише кілька років тому автоматизація маркетингу була обов’язковим елементом в списку бажань кожного маркетолога. Проте, на жаль, навіть якщо фраза «установив і забув», що максимально точно описує процес автоматизації, звучить привабливо, – в результаті призводить до нездорового процесу комунікації з контактом, що знаходиться у базі даних. Цей процес продовжується до того часу, поки одержувачі розсилок не будуть «заспамлені до смерті». Ідея процесу автоматизації маркетингу була приречена на провал, оскільки вона не відповідає принципам вхідного маркетингу. По суті, призводить до того, що недостатньо лідів потрапляє у воронку для продовження автоматизованого процесу. Тому говорять про «смерть Marketing Automation».

У 2013 році директори з маркетингу та інші керівники будуть виділяти більше ресурсів на створення засобів вхідного маркетингу для генерації інтересу, збільшення трафіку, кількості лідів та конверсій, з метою підтримки процесу генерації попиту. На наведеному нижче графіку, наданому Google Trends, показано, що з плином часу все більше пошукових запитів стосуються рішень та практик, що пов’язані з вхідним маркетингом, а не автоматизацією маркетингу.

Передбачення №5: Маркетологи краще знатимуть своїх клієнтів

Розумний маркетинг передбачає розуміння клієнтів на такому рівні, що виходить за межі знання демографічних даних про них. В майбутньому маркетологи вийдуть за межі CRM-систем з метою збору даних для формування єдиного уявлення про поведінку клієнтів. На думку Девіда Рааба, аналітика компанії «Gleanster», дані про поведінку з сайтів та інших ресурсах, таких як системи обліку й обробки замовлень, у 2013 році можна буде інтегрувати ще простіше. Протягом наступного року директори з маркетингу будуть із зростаючою ініціативою інвестувати в технології, які дозволяють компілювати дані про клієнта у легковимірні і практичні. В результаті – аналіз клієнтів стане новою гарячою функцією для постачальників систем автоматизації маркетингу.

«Системи автоматизації маркетингу будуть забезпечувати збір даних про поведінку клієнта по різних каналах та системах. Мета полягає не лише у можливості забезпечення імпорту даних з різних систем і каналів, а в інтеграції одержаних даних. Таким чином дії однієї і тієї ж людини збираються у один профайл, навіть у тому випадку, якщо вони були здійснені по різним каналам. Це надзвичайно важлива функція, оскільки вона забезпечить всестороннє розуміння клієнта в ході проведення аналізу його поведінки», – говорить Девід Рааб, аналітик, Gleanster.

Передбачення №6: «Кампанії» відходять у минуле. На зміну їм приходить маркетинг «в режимі реального часу»

Поняття «кампанія» почало застосовуватись приблизно у період золотого віку реклами. Маркетингові кампанії – це визначена серія заходів, тактик і каналів, які часто об’єднані загальною ідеєю (метою). Звісно кампанії були корисними для маркетологів. Але ось у чому проблема: їх структура часто є жорсткою і не може йти в ногу з мінливою поведінкою клієнтів і змінами в технологіях. Кампанії, як правило, є короткостроковими і не базуються на даних, одержаних в режимі реального часу, що може поставити маркетолога у невигідне становище.

«У 2013 році ми побачимо, як багато маркетологів використають переваги комунікацій в режимі реального часу для росту бізнесу. У 2013 році покупці будуть взаємодіяти з брендами на їх корпоративних сайтах, підтримувати зв’язок через соціальні медіа, такі як Twitter і Facebook і слідкувати за важливими новинами на ринках, у яких вони зацікавлені. Існуюча модель маркетингу, побудована в компаніях, перестане працювати так добре, як це було раніше. Зрозуміло, що це не так просто для маркетологів після десятиліть «кампаній», які вони звикли планувати наперед, змінити мислення. Проте очевидно, що головним ключем для успішного зростання бізнесу у 2013 є проведення аналізу в режимі реального часу. Успіх залежить від можливості забезпечення зацікавленості ваших покупців в той момент, коли це актуально для них, а не коли це зручно для вас», – говорить Девід Meerman Скотт, автор бестселерів.

Як стверджує Девід, в 2013 році кращі компанії почнуть проводити івенти в режимі реального часу, застосовуючи засоби вхідного маркетингу, а не вихідного.

Передбачення №7: контекст – найкращий друг контенту

Для досягнення кращих результатів у 2013 році маркетологи мають вийти за межі простого створення контенту, з метою створення індивідуалізованого контенту для цільової аудиторії, що враховує персональний дослід кожного. Це можливо за допомогою врахування виявлених особливостей поведінки, які ви дізнались за місяці і роки взаємодії з вашими лідами. Чим вони займаються, про що говорять, які сайти їм подобаються, які товари купують, на скільки задоволені вашою компанією – все це необхідно знати, з метою побудови більш тісних і значимих стосунків та одержання кращих результатів.

Передбачення №8: Технології продовжують розвиватись

У 2012 році було чимало поглинань, IPO, а також нових стартапів. В області маркетингу можна очікувати навіть більшого. Це хороша новина для маркетингу. У 2013 році відбудуться дві основні зміни в області технологій:
1. Будуть вкладені додаткові інвестиції в технологічні рішення, що дозволяють вирішити питання, що стосуються вхідного маркетингу, SMM, показників ефективності маркетингу та ROI. І що більш важливо – ключовим стане інтеграція і уніфікація програмного забезпечення з різними каналами, відділами та базами даних. Маркетери будуть витрачати більше коштів, з метою одержання єдиного технологічного рішення, що дозволяє відмовитися від застосування різних баз збереження даних.
2. Із збільшенням віджетів, гаджетів і пристроїв на ринку маркетологи повинні зрозуміти, як використовувати кожну з платформу найбільш підходящим способом. Це викликано тим, що застосування старих моделей реклами на нових технологіях не є прийнятним.

«Нові технології (мобільні пристрої всіх форм і розмірів) будуть продовжувати зростати. Проте кращі маркетологи зрозуміють, що головне – це не розмісти якомога більше рекламних оголошень, адаптованих під нові платформи. Головне – зрозуміти, як правильно застосовувати ці технології для підвищення ефективності вхідного маркетингу», – говорить Dharmesh Шах, технічний директор, HubSpot.

Які передбачення у галузі маркетингу Ви можете зробити на 2013? Які нові тенденції визначатимуть розвиток вашої галузі? Поділіться своїми думками в коментарях!

Джерело: http://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/33895/8-Insightful-Marketing-Predictions-for-2013-and-Beyond.aspx

                                                                                                                                                                                                                        Переклад: Скороход Катерини

Добавить комментарий