parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

B2B Ukraine: підводимо підсумки 2014

B2B Ukraine: підводимо підсумки 2014

Складний, насичений різними подіями, важкий (для багатьох – кризовий) 2014 закінчується. Яким він нам запам’ятався – давайте згадаємо.
Січень – Лютий: майже жодної діяльності в клубі – разом зі всією країною ми переживаємо Майдан, стоїмо там та прагнемо створити нову країну. Заклик наших експертів до єднання навколо цінностей Майдану був почутий нашою спільнотою та активно підтриманий. Єдині 2 події в діловій сфері – спроба закласти програму розвитку клубу на 2015 та вебінар по розвитку маркетерів В2В. Останній виводить на наш ринок напрацювання від Eloqua (в кінці року виявиться, що Oracle якому належить Eloqua пропонує свій пакет рішень).

Березень – війна на порозі і ми знову висловлюємо нашу публічну позицію «НЕТ войне». Спеціально написаний російською та тиражований в деяких соц. мережах в спробі достукатись до російських колег – цей пост був марною спробою, а все ж спробою. Ми стартуємо нарешті з клубними зустрічами – але на відміну від початкової програми, дискутуємо іншу та більш актуальну тему – «криза – як шанс для змін». З нами Андрій Длигач та Дмитро Роденко.

B2B-Ukraine-mars-2014

Квітень – дуже насичений діловими зустрічами в різних галузевих асоціаціях. Зокрема, члени B2B Ukraine активні в найбільшій електротехнічній виставці Elcom-EIA, де проходить круглий стіл на тему «як утримати продажі в умовах кризи».

Травень – старт ініціативи «Експортери України» на круглому столі в Запоріжжі. Разом з АІМ даємо чіткі сигнали та рекомендації машинобудівникам щодо пріоритетів перебудови системи маркетингу та продажу. Очевидно, що на європейських ринках нас ніхто особливо не чекає – тому потрібно змінюватись.

Червень – спланована зустріч по темі «канали продажу» плавно мігрує в «партнерські продажі». Останнє ширше та більш актуальне для членів клубу – розглядаємо можливості кооперації та вдосконалення як в маркетингу, так і по каналам продажу. Чудову презентацію та поради дає Оксана Нечипоренко з Terrasoft.

B2B-Ukraine-juin-2014

Жовтень – зустріч по темі «месседжи та стратегії для В2В ринків» має на меті визначити куди ж та з чим йдуть наші компанії в ці непрості часи. Чільні місця займають стратегії розвитку нових напрямків, створення нової цінності та лояльності існуючих клієнтів. Разом з цим, наші учасники ясно демонструють – старі методи працюють все менше, – час змінюватись.

Листопад – ми знову бачимо в себе великі бренди – Oracle демонструє своє бачення практик по управлінню досвідом та лояльності. Дискусія щодо лояльності замикається на простих речах («бути ближче до клієнта»), однак на практиці останнє не так вже й очевидне в силу змін самого споживача.

Грудень – продовжуємо тему лояльності в соц. мережах, намагаючись вийти на конкретику та кейси. B2B Ray публікує свій кейс, в якому дає своє пояснення концепції по управлінню досвідом та її зв’язку з лояльністю. А 10 грудня члени В2В Ukraine беруть активну участь в конференції «Експортний маркетинг».

B2B-Ukraine-decembre-2015

Перші підсумки

Отже, які маємо спільні здобутки , які виклики усвідомлено та прийнято всією спільнотою, а по яким ще необхідно багато працювати?
До здобутків відносимо:

  • Програма клубу 2014 не повністю, а все ж виконана – враховуючи складні обставини року, це має значення. Чимало наших членів та постійних учасників отримало багато користі від зустрічей, а також можливість зав’язати нові стосунки з колегами чи партнерами. А разом – ми збагатились новими знаннями, матеріалами та досвідом. І головне – що багато з нас були разом в цей важкий рік!
  • Сьогодні в клубі вже ніхто не задає питань щодо лідогенерації чи діджитал маркетингу – розуміння необхідності цього в В2В організаціях є якщо не повним, то принаймі достатнім. Питання – тільки в розумінні кращих практик-підходів та у власному бюджеті.
  • З останнього також слідує, що ми все глибше опанувуємо та входимо в реальні інсайти по ключовим напрямкам В2В. І це видно зовні – декілька публічих дискусій цього року на різних конференціях демонструють очевидний ріст та значну перевагу наших експертів та членів. Це добрий сигнал для тих, хто ще думає чи тільки приєднався – постійна участь в клубі явно стимулює ваш проф. ріст.
  • Розуміння та готовність керівників змінювати та змінюватись є очевидною. Зрозумілі також напрямки змін – зустріч в жовтні була досить показовою щодо цього.

B2B-TPP-desembre-2015

 

А так бачаться наші зони росту на майбутнє:

  • «Кейси та кращі практики»: далеко не всі наші спікери приводять конкретні та релевантні до очікувань кейси, в той час як більшість аудиторії потребує саме цього.
  • Дискусія, а не доповіді: чимало зустрічей в цьому році були проведені в дискусійному форматі – і ми побачили перевагу такого способу спілкування. Очевидно, що варто й надалі так тримати і уникати «лекційного» формату.
  • Повний відхід від «секретних кнопочок» та «золотих ключиків» – це більш стосується аудиторії – особливо наших новачків, що приходять на зустрічі в надії взнати якусь супер-технологію, що «завтра все зрушить з місця». Насправді, чудес не буває – клуб просто стимулює, орієнтує та рекомендує. Але вся «домашня робота» має вестись постійно та в повній мірі. Це варто лишній раз нагадувати й нашим спікерам, більш чітко та ясно орієнтуючи нашу аудиторію по цим “домашнім завданням”.
  • Вслід за лідогенерацією та діджитал – наш новий концептуальний рубіж для освоєння, – це управління досвідом. Насправді, багато речей з цієї концепції компанії вже роблять, а інші – на поверхні. Однак більш усвідомлене та повне використання, дасть набагато більше користі – і перш за все для завдань лояльності.
  • Темпи освоєння нових методів ведення бізнесу та технологій мають значно зрости: тоді, як час вимагає загального та значного прискорення, ми констатуємо повільні темпи освоєння інновацій – як і маркетингу, так і в продажах В2В. Особливо це помітно на фоні закликів «треба змінюватись» та падіння продажів на багатьох ринках. Змушені констатувати – ще дуже мало організацій В2В реально взяли курс на зміни. І немає значення про що ми – про цілісні моделі продажу в В2В, про напрямки лідогенерації, КАМ чи лояльність. Це і є головна причина того, що вітчизняних кейсів в нас вкрай мало. Керівники мають реально інвестувати у зміни, а не тільки про них говорити. В цьому контексті ситуація чимось подібна на українські політичні чи економічні «реформи» – до певної міри мусимо визнати наше не вміння форсувати внутрішні зміни як, очевидно, національну рису.

Однак певний рух є, в нас росте спільнота в соц. мережах (вже більше 2 тис), в нас є палкі прихильники і, можливо, саме завдяки їм ми готові й надалі задавати орієнтири розвитку в маркетингу та продажах В2В і стимулювати формат публічних дискусій.

Які ваші враження від відвідувань клубу та нашого спілкування в мережах? Будемо раді почути ваші коментарі та пропозиції…
П.С. підсумки підводимо також 18 грудня на заключній зустрічі – приєднуйтесь.

 

 

Добавить комментарий